Българският волейболен шампион Добруджа (Добрич) дебютира със загуба в Шампионската лига при мъжете. Воденият от треньора Мирослав Живков тим отстъпи при гостуването си на холандския Абиант Ликъргъс (Грьонинген) с 0:3 (24:26, 23:25, 23:25)  в първия двубой между двата тима от втория квалификационен кръг на най-силния европейски клубен турнир.

Напрежението в първите минути оказа негативно влияние върху дебютантите и домакините водеха почти през целия първи гейм с няколко точки. След първоначалното стъписване нашите момчета изравниха играта и дори поведоха с 21:20, но радостта им беше за кратко.

Във втората част Добруджа оказа съпротива на агресивните домакини, подкрепяни от около 3000 души по трибуните. Грьонинген обаче взе гейма и дръпна с 2:0. В третия гейм българският тим овладя за дълго инициативата и стигна до аванс от 4 точки - 22:18. Именно тогава започна страхотната серия от начален удар на разпределителя на Грьонинген Мат Уест. Той донесе и пълния обрат - 22:23, а скоро след това домакините не оставиха съмнение, че победата ще бъде на тяхна страна и затвориха гейма и мача за крайното 3:0.

Най-резултатен от гостите беше Жулиен Георгиев с 15 т., а Мартин Мечкаров завърши с 9. От победителите Витзе Койстра се отличи с 23 т., а Микелис Берзинс добави още 9. Реваншът е на 8 ноември от 20:00 часа в ДКС Варна.