Волейболните ни националки започнаха с тежко поражение участието си на Европейското в Белгия и Холандия. Селекцията на Драган Нешич отстъпи на настоящия шампион Русия с 0:3 гейма (6:25, 14:25, 25:27) в първия си мач от предварителна Група "С". Двубоят се игра в залата на спортния център "Топспорт" в Ротердам пред едва 275 зрители.

"Лъвиците" започнаха зле двубоя и на бързо изостанаха с 0:2 гейма след 6:25 и 14:25 в първите две части. В третия гейм родните националки имаха пасив от цели 7 точки при 12:19, но след много силна игра на капитана Елица Василева успяха да стигнат до равенство при 24:24. Все пак в следващите минути рускините взеха своето и записаха първа победа в предварителна Група "С".

Топреализатор в срещата с 16 точки стана Елица Василева. Емилия Николова завърши с 8 точки, а Добриана Рабаджиева добави 5 точки. В основата за победата на Русия бяха Наталия Обмочаева и Татяна Кошелева с по 13 точки, както и Ириана Заряшко, която отбеляза 12 точки.

Утре е втората среща на волейболните ни националки на Европейското. Съперник на България ще е Хърватия, който по-късно тази вечер играе срещу Беларус. Срещата на нашите с хърватките е от 19:00 часа, а преди това Русия играе с Беларус (от 16:00 часа).

БЪЛГАРИЯ - РУСИЯ 0:3 (6:25, 14:25, 25:27)

БЪЛГАРИЯ: Лора Китипова, Емилия Николова, Елица Василева, Добриана Рабаджиева, Христина Русева, Габриела Коева - Мария Филипова-либеро
Селекционер: Драган Нешич

РУСИЯ: Екатерина Косяненко, Наталия Обмочаева, Татяна Кошельова, Александра Пасинкова, Ирина Фетисова, Ирина Заряжко - Анна Малова-либеро
Селекционер: Юрий Маричев