Италианският волейболен Андреоли (Латина), който е воден от бившия селекционер на България Силвано Пранди, се класира за 1/4-финалите за Купата на CEV. Момчетата на Пранди, които на 1/16-финалите отстраниха българския ЦСКА, биха категорично вкъщи финландския ВаЛеПа (Састамала) с 3:0 (25:17, 26:24, 25:15) в мач-реванш от 1/8-финалите, игран снощи в зала "Пала Бианкини".

След загубата миналата седмица с 1:3 гейма в първата среща се стигна до “златен" гейм. В него домакините от Латина се наложиха с 15:11 и се класираха за 1/4-финалите. Там воденият от Пранди тим ще срещне австрийския Посойилница (Айх/Доб), където играе българският разпределител Александър Петков. Най-резултатен за Латина стана Йерун Раувединк с 15 точки, а белгийският център Пиетер Верхеес завърши с 13 точки за успеха. За тима на Састамала националът на Финландия Оли Кунари и латвийският диагонал Ансис Меденис реализираха по 13 точки./БЛИЦ