Левски София се наложи лесно с 3:0 (25:17, 25:6, 25:16) у дома срещу Марица 2022 в двубой от седмия кръг в шампионата на България по волейбол за жени.

"Сините" бяха най-категорични във втората част, когато поведоха с 10:3 и 20:5, след което се стигна до крайното 25:6.

В останалите два гейма превъзходството също беше изцяло на страната на домакините, които приключиха мача за малко повече от един час.

Марица 2022 има пет поражения в седем двубоя, докато Левски София излезе на второ място във временното класиране след петия си успех през кампанията до момента.

В неделя е столичното дерби между ЦСКА и Славия 2017, с което приключва есенният дял от първенството.

Шампионките от Марица (Пловдив) победиха Хектор (София) с 3:0 (25:12, 25:10, 25:17) в двубой от седми кръг в НВЛ Демакс. Мачът се игра в залата в Драгоман и беше последен за маричанки за първия полусезон в българския волейболен елит за сезон 2023-2024.

Маричанки стартираха ударно и поведоха (7:3), след което бяха пълен хегемон. Във втория гейм "жълто-сините" бяха още по-категорични и оставиха съперника на едва 10 точки.

Третият гейм тръгна равностойно (8:8), а маричанки дръпнаха след това и записаха победата след час игра.

Марица е есенен първенец с пълен актив от 21 точки и 7 победи от 7 мача. Хектор завърши на полусезона на 7-то място с 3 точки.

Във вторник (5 декември), от 18:00 б.в. Марица гостува на турския гранд Еджзаджъбашъ Дайнавит (Истанбул) в Истанбул в четвъртата си среща от груповата фаза на Шампионската лига.