Мъжките волейболни отбори на Левски и ЦСКА се класираха за четвърта поредна година на финала на традиционния четиристранен мемориален турнир "Борис Гюдеров" в Перник.

Възпитаниците на треньора Николай Желязков победиха с 3:0 (25:20, 25:15, 26:24) Марек (Дупница) на полуфиналите, като силен мач за "сините" направиха 18-годишният диагонал Венислав Антов със 17 точки и новото аржентинско попълнение Алехандро Торо с 14.

В другия полуфинал защитаващият титлата си ЦСКА се справи с 3:1 гейма (25:10, 25:15, 23:25, 25:12) срещу домакина Миньор.

Вечното дерби между "сините" и "червените" ще излъчи победителя в 23-ото издание на надпреварата в памет на волейболната легенда Борис Гюдеров, чието име носи залата в Перник.

ЦСКА спечели трофея миналата година, след като в предходните две години Левски ликува.