“Левски” Волей се класира за полуфиналите в турнира за Купата на България по волейбол за мъже, след като победи Пирин Балканстрой (Разлог) с 3:2 (22:25, 25:21,19:25, 27:25, 24:22) в първия четвъртфинален двубой, играм в благоевградската зала “Спаптопара”.

В първия гейм играта се водеше точка за точка, но все пак “Левски” поведе с 8:7 при първата техническа пауза. “Сините” увеличиха преднината си на 2 точки за 16:14 при второто техническо прекъсване, след което настъпи срив в играта им, за да изостанат с 16:21 и накрая да изгубят частта с 22:25.

През втората част нещата се повториха но в обратна посока. До второто техническо прекъсване “Левски” изоставаше с 13:16, но след това отбеляза пет поредни точки и обърна гейма, който в крайна сметка спечели с 25:21.

В третата част играчите на Милослав Живков взеха солидна преднина и спечелиха с 25:19, за да поведе Пирин с 2:1 гейма в мача. В този момент отборът от Разлог явно си помисли, че вече е спечелил мача и след отпускане загуби четвъртия гейм с 25:27.

Решителният тайбрек започна с по-добра игра на “Левски”, който поведе с 6:3, а след това настъпи равенство 9:9. Отново “сините” взеха предимството при 12:10 и 14:12. В този момент Симеон Александров заби топката в аут, а нова грешка на “сините” доведе до равенството 14:14. В крйна сметка след 8 мачбола “Левски” успя да спечели тайбрейка с 24:22, а с това и мача.