“Левски Волей” спечели първия плейоф в Суперлигата с Марек. В Дупница младите волейболисти в синьо взеха трудно мача с 3:2 гейма (25:20, 16:25, 22:25, 25:23, 15:13). Втората среща от двубоя е в София и при успех момчетата на Николай Желязков ще се класират за полуфиналите.

Гостите поведоха със 7 точки в първия гейм благодарение на добрата игра на опитния Георги Петров и младия разпределител Борислав Георгиев. Марек намали до 18:21, но не успя да вземе частта. Тимът на Найден Найденов обаче спечели следващите два гейма.

В четвъртата част домакините дръпнаха с 10:7, но “Левски” обърна до 20:16, след което прати мача в пета част. В нея се премина през няколко обрата, като накрая столичани стигнаха до успеха.