Волейболистите на Левски София разбиха като гости Добруджа с 3:0 (25:21, 25:23, 25:16). Благодарение на успеха "сините" излязоха временно на второ място в класиране, като изпревариха тима на ЦСКА, който утре посреща Дея спорт.

Отборът на Николай Желязков имаше проблеми само във втория гейм, но успя да го вземе с 25:23, с което и чистата победа. Най-резултатен за Левски София бе Венислав Антов, който отбеляза 15 точки, а с 14 завърши Лазар Бучков. За Добруджа 13 точки реализира Жулиен Георгиев.

В другия мач Берое 2016 очаквано победи Славия с 3:0 (25:23, 25:11, 25:17). Тимът от Стара Загора се изкачи до четвърто място в класиране, като изпревари шампиона Хебър. Девет точки за Берое отбеляза Милослав Димов, а със 7 помогнаха Дайвит Барутов и Руси Желев. За Славия 11 точки реализира Димитър Божилов.