Монца ще е съперник на Левски в четвъртфиналите на европейския клубен турнир по волейбол CEV Challenge Cup.

В реванша от осминафиналите италианците победиха с 3:0 гейма (25:15, 27:25, 25:17) Панатинайкос, след като преди това на гръцка земя бяха спечелили с 3:2.

Монца се представя много добре в италианския елит този сезон. Съперникът на Левски е на четвъртото място във временното класиране със 7 победи и 3 загуби. Една от звездите на отбора е канадският посрещач Стивън Маар, а треньор - Масимо Ечели.

Левски е единственият ни волейболен представител в Европа и след Нова година. Тимът на треньора Николай Желязков отстрани Динамо (Букурещ) след успех с 3:0 в София и загуба с 2:3 в румънската столица.

Предстои да се определят датите за четвъртфиналите в CEV Challenge Cup.