Волейболистите на Левски излязоха начело във временното класиране на Еfbet Супер Волей. В зала „Левски София” момчетата на старши треньора Николай Желязков победиха с 3:0 гейма (25:17, 25:22, 25:23) Добруджа в среща от деветия кръг на първенството.

Успехът е шести за Левски, който има и 3 загуби (19 точки). Вторият ЦСКА е с 18 точки.

Въпреки по-сериозната съпротива на гостите от Добрич във втората и третата част, „сините” успяха да спечелят срещата за 73 минути.

Диагоналът Венислав Антов и посрещачът Владимир Гърков бяха най-резултатни с по 12 точки срещу Добруджа. Разпределителят Симеон Николов бе избран за MVP.

В следващия си мач състезателите на Николай Желязков гостуват на Берое. Срещата в Стара Загора е на 15 декември от 19:30 часа.

В друга среща от тази вечер шампионът Нефтохимик 2010 надигра Хебър с 3:0 гейма (25:20, 25:14, 25:10). Тимът от Пазарджик отвори нова страница в историята си, след като се раздели със скъпоплатените си звезди и ще доиграе сезона с юноши поради липсата на финанси. Младите играчи на Хебър дадоха отпор само в първия гейм, но в следващите два отбелязаха общо 24 точки. Преминалият при бургазлии от Хебър преди дни Розалин Пенчев бе най-резултатен за Нефтохимик с 14 точки, пакистанецът Мурад Хан добави 11. За Хебър с 9 точки завърши младият Ивайло Петров.