Левски Сиконко надделя драматично с 3:2 гейма над ЦСКА и по този начин дръпна с 1:0 победи на вечния си съперник в спора за шампионската титла. Мачът се игра в столичната зала "Васил Симов", където утре в 16:00 часа стартира втората среща. Шампион на България ще стане този отбор, който запише 3 успеха от 5 двубоя.

Срещата започна с минута мълчание в памет на големия волейболист и доайен в българската спортна медицина професор Димитър Шойлев.

"Сините" стартираха успешно двубоя, спечелвайки първия гейм с 25:22. ЦСКА обаче изравни във втория след изключително силна игра - 25:16, а в третия отново "червените" бяха по-концентрирани (биха с 25:22) и поведоха в срещата. В четвъртия гейм "сините" записаха успех с 25:19 и изравниха за 2:2 гейма. Левски бе по-добрият тим в тайбрека и стигна до успех с 15:13, с което записа и крайната победа в мача.

ЛЕВСКИ СИКОНКО - ЦСКА 3:2 (25:22, 17:25, 22:25, 25:19, 15:13)

ЛЕВСКИ СИКОНКО: Георги Братоев, Красимир Гайдарски, Теодор Богданов, Методи Ананиев (капитан), Валентин Братоев, Николай Учиков, Владислав Иванов – либеро (Резерви: Цветан Петров, Владислав Йонев, Василий Петров, Симеон Александров, Деян Нинов)
Треньор: Брунко Илиев

ЦСКА: Иван Зарев, Светозар Иванов, Стойко Ненчев, Иван Колев, Рафаел Паскуал (капитан), Филип Майо, Теодор Салпаров – либеро (Резерви: Стоян Самунев, Бойко Бонев, Цветан Христов, Николай Найденов, Теодор Тодоров)
Треньор: Александър Попов