Волейболистите на Лески сразиха като гости ЦСКА с 3:0 (25:20, 25:22, 25:23) в отложен  мач от първи кръг на Първа осмица в Суперлигата и излезе на втора позиция във временното класиране.

Левскарите показаха много добра организация на играта и се откъснаха с 9:5 в първата част, а стабилността им се запази и разликата нарасна на 17:10. "Сините" запазиха предимството си и затвориха гейма след поредна грешка на съперника - 25:20.

"Армейците" поведоха с 6:1 и 8:3 във втория гейм, но домакините изравниха при 9:9. Равностойната игра се запази до 15:15, но след това Левски реализира три поредни точки и поведе с 18:15 и до края на частта не изпусна аванса си - 25:22.

Трета част бе най-оспорвана и "червените" дишаха във врата на съперника през цялото време. Въпреки това "сините" не позволиха изненади, оползотвориха възможностите си и затвориха мача след 25:23.

Със седем победи и три загуби в първенството „сините“ се изкачиха на втората позиция с 21 точки. "Червените" имат два успеха и седем поражения, заемайки седма позиция в таблицата с 6 точки.