Женският волейболен Левски (София) записа втори успех срещу Нитра в турнира "Чалъндж Къп". В среща-реванш от 1/32-финалите "сините" се наложиха като гости над словашките си съпернички с 3:2 (25:19, 25:12, 24:26, 17:25, 16:14). В първия мач момичетата на треньора Радослав Арсов спечелиха с 3:0.

Левски започна по-силно двубоя и взе без особени трудности първите две части, в които имаше пълно превъзходство. В третия гейм "сините" допуснаха срив, след като водеха с 24:19, но след седем поредни точки Нитра прати двубоя в четвърта част.

Словачките взеха и четвъртия сет след 25:17, а в решаващата пета част Левски загуби аванс от 12:10, за да се стигне до 14:14. Следващите две точки все пак бяха спечелени от "сините", които пречупиха съперничките си за малко повече от два часа игра.