Левски-Сиконко е новият ни шампион по волейбол. “Сините” спечелиха с 3:1 победи финалния сблъсък срещу ЦСКА и по този начин завоюваха първа титла от 2006 година.

Днес Левски-Сиконко спечели срещу ЦСКА с 3:0 гейма (25:21, 25:22, 25:23) в четвъртия сблъсък между двата отбора.

В първия гейм "сините" имаха превес през цялото време. Първото прекъсване дойде при 8:5 в тяхна полза, след това стана 9:6. Левски поддържаше разлика от три точки, а към края на гейма дори я увеличи, за да се стигне до няколко поредни точки от страна на ЦСКА. Все пак “сините” затвориха гейма с 25:21.

Вторият гейм отново бе за Левски. Само в началото “червените” имаха предимство и след добри атака ни Рафа Паскуал поведе с 9:7. След това обаче “сините” набързо направиха няколко поредни точки и обърнаха резултата в своя полза. До края на гейма момчетата на Брунко Илиев поддържаха преднината си от две-три точки. Второто прекъсване дойде при резултат 16:15 за Левски, а до края “сините” успяха да задържат преднината си от две точки и в крайна сметка затвориха гейма при резултат 25:22.

Третият гейм бе най-оспорван и “червените” можеха да го спечелят. В началото резултатът вървеше точка за точка и ЦСКА имаше превес до 13:11. След това Левски изравни за 13:13, а “червените” пак излязоха напред в резултата  при 17:15. До края на гейма момчетата на Брунко Илиев успяха да изравнят и дори да поведат, за да затворят гейма при резултат 25:23./БЛИЦ

Левски – ЦСКА 3:0 (25:21, 25:22, 25:23)

Левски: Георги Братоев 0 точки (0 аса, 0 атаки, 0 блокади), Николай Учиков 15 (0, 12, 3), Валентин Братоев 6 (1, 5, 0), Методи Ананиев 13 (1, 12, 0), Красимир Гайдарски 12 (0, 10, 2), Теодор Богданов 5 (0, 3, 2), Владислав Иванов (либеро), Деян Нинов

Старши треньор: Брунко Илиев

ЦСКА: Иван Зарев 2 точки (2 аса, 0 атаки, 0 блокади), Филип Майо 14 (1, 13, 0), Рафаел Паскуал 5 (0, 5, 0), Иван Колев 6 (0, 6, 0), Стойко Ненчев 11 (3, 7, 1), Светозар Иванов 5 (0, 4, 1), Теодор Салпаров (либеро), Теодор Тодоров 1 (0, 0, 1), Цветан Христов, Бойко Бонев
Старши треньор: Александър Попов

Шампионите в последните 10 години тук

Резултат от финалния сблъсък:
ЛЕВСКИ СИКОНКО - ЦСКА 3:1

16.04.2009, 17,30 часа (зала "Васил Симов")
Левски Сиконко - ЦСКА 3:2 (25:22, 16:25, 22:25, 25:19, 15:13)

17.04.2009, 16,00 часа (зала "Васил Симов")
ЦСКА - Левски Сиконко 3:0 (25:20, 25:19, 25:22)

20.04.2009, 17,30 часа (зала "Сиконко")
Левски Сиконко - ЦСКА 3:1 (23:25, 25:21, 25:21 25:22)

21.04.2009, 17,30 часа (зала "Сиконко")
Левски Сиконко - ЦСКА 3:0 (25:21, 25:22, 25:23)