Левски София е шампион по волейбол при юношите под 20 години. Столичният клуб спечели мачът за титлата срещу домакина на финалния турнир - Хебър, след 3:1 (25:23, 25:20, 23:25, 25:12). Така "сините" са номер 1 в тази възраст за пета поредна година.

Софиянци поведоха от самото начало в зала "Васил Левски" в Пазарджик, като се откъснаха дори на 5 точки при 16:11, но Хебър прояви характер и успя да изравни за 19:19. Домакините не стигнаха до обрат, а в оспорваните последни разигравания от частта Левски се поздрави с успех след 25:23.

Вторият гейм тръгна равностойно, но Левски направи серия от 7 поредни точки и се откъсна при 15:7. Разликата стана дори 9 точки, а тази преднина им даде спокойствие да затворят и този гейм, въпреки че Хебър се бори до край и стопи до някъде пасива - 25:20.

Точка за точка вървеше третата част, а Хебър най-сетне успя да поведе при 12:11 и да увеличи аванса 17:12. "Сините" показаха, че силно желаят победата и успяха да стопят до 2 точки разлика Ц 20:22. Следващите минути в зала "Васил Левски" стана много драматично и резултатът беше изравнен до 23:23. Хебър се измъкна в този инфарктен момент и успя да вземе гейма на своята сметка след 25:23.

Левски София много категорично влезе в следващия гейм, повеждайки бързо с 8:2. Тази разлика се увеличи и абсолютно безапелационно столичният клуб се наложи с 25:12, а така и в срещата с 3:1.

Преди финала се игра и мач за бронзовите медали. Той бе решен с тайбрек. Третото място заслужиха волейболистите на Добруджа 07, които победиха с 3:2 (25:14, 25:18, 23:25, 18:25, 15:7) Люлин.