Волейболистите на Левски обърнаха и сразиха холандския Орион (Дотинхем) с 3:1 (22:25, 25:15, 25:16, 25:18) в зала „Универсиада” в първи мач от 1/16-финалите на турнира Чалъндж къп.

Играчите на Владо Николов загубиха първия гейм, но спечелиха следващите три и се поздравиха с успеха. Най-резултатен за „сините” бе капитанът Смилен Мляков с 24 точки. Новото им попълнение Евгений Баннов добави 16 точки. За гостите от Холандия шотландецът Шейн Куук завърши с 15 точки.

Реваншът е на 20 декември от 21:00 часа българско време в Холандия. В него "сините" трябва да спечелят само два гейма, за да си осигурят участие в следващата фаза, където ще ги чака победителят от двойката между унгарския Пензюгьор (Будапеща) и руския Газпром-Югра (Сургут).