Волейболистките на Левски разбиха като домакини Казанлък Волей с 3:0 (25:21, 25:13, 25:14) в първия мач между двата отбора от 1/4-финалните плейофи в Национална волейболна лига (НВЛ).

Домакините имаха трудности само в първата част, в която заради проблеми при посрещането бяха догонващи в резултат. Треньорката Любка Дебърлиева обаче направи промени и пусна в игра младите Мария Петкова, Мария Йорданова и либерото Виктория Иванова. Това даде резултат и "сините" обърнаха нещата в своя полза, печелейки гейма с 25:21. В следващите две части Левски спечели безапелационно и триумфира с победата за 70 минути игра.

Така „сините“ са само на победа от класиране за полуфиналите. Реваншът е на 8 март в зала „Багира“ в Казанлък.