Левски София победи шампиона Нефтохиимик 2010 (Бургас) с 3:1 (27:25, 22:25, 25:18, 25:20) в третия полуфинален плейоф от Efbet Супер Волей.

Така "сините" поведоха в серията, която се играе до 3 успеха от 5 мача, с 2-1 победи. Четвъртата решаваща среща между двата тима ще бъде в събота (13 април) от 19:00 часа в зала "Младост" в Бургас.

В първата част домакините водеха спокойно с 15:10, за да се оттеглят с аванс в срещата при 27:25.

Миналогодишният първенец успя да върне интригата при 25:22 в своя полза във втория гейм, но Левски възстанови преднината си при 25:18 в третия.

WINBET – Ранно изплащане, Бонус Колонка и още много изненади в Спорт! (18+)

Четвъртата част отново премина под пълната диктовка на столичани, които контролираха изцяло събитията на полето. Левски натрупа аванс от 17:10, за да приключи двубоя при 25:20 след близо два часа.

Най-резултатен за победителите в зала "Левски София" стана Алехандро Торо със 17 точки. Неговите съотборници Симеон Николов и Светослав Гоцев добавиха по 15 пункта.

За бургазлии с 19 точки завърши Розалин Пенчев. Иван Раич реализира 12 точки в полза на гостите.