Волейболистите на Левски продължават битката за четвъртата позиция в крайното класиране на редовния сезон в Суперлигата, след като надвиха драматично шампиона Нефтохимик 2010 (Бургас) с 3:2 (25:22, 21:25, 27:25, 20:25, 15:13) в дербито на предпоследния 21-и кръг.

„Сините" остават четвърти засега с 14 победи, 7 загуби и 38 точки преди срещите на Добруджа 07 (Добрич) и Монтана в този кръг. Нефтохимик пък продължава да е трети с 14 победи, 6 загуби и 41 точки, но и мач по-малко. Тимът от Бургас все още има шансове да се бори за втората позиция, на която в момента е ЦСКА също с 15 победи и 5 загуби, но с 43 точки.

Най-резултатен за Левски бе опитният капитан Смилен Мляков със 17 точки. Трифон Лапков добави още 15 точки за успеха. За шампионите над всички отново бе Николай Учиков с 26 точки, но усилията му не бяха достатъчни за победа.