Волейболистите на “Левски Волей” победиха гостуващия Черно море БАСК (Варна) с 3:1 (25:17, 25:19, 22:25, 25:20) в своята зала "Сиконко" в мач от 6-ия кръг на Суперлигата.

След неуверено начало в първата част домакините изоставаха с 5:8. Въпреки това те спечелиха гейма с 25:17. Във втората част убедителното представяне на “Левски Волей” продължи със солиден аванс.

“Сините” спечелиха гейма с 25:19. В третия гейм възпитаниците на Николай Желязков се отпуснаха и логично загубиха гейма с 22:25. В четвъртата част "сините" обаче не допуснаха повече изненади. Венци Рагин и компания поведоха с 5 точки и този аванс бе достатъчен за спечелването на гейма с 25:20, като с това постигнаха и крайната победа в мача с 3:1 гейма.

Възпитаниците на Николай Желязков записаха 3-а победа от началото на шампионата и вече имат 9 точки, с което заемат 6-о място във временното класиране./БЛИЦ