Волейболният Левски победи Пирин (Разлог) в контролна среща между двата тима, която се игра в зала "Левски София" в столицата. Момчетата на Николай Желязков спечелиха всеки един от договорените пет гейма за крайното 5:0 (25:23, 25:21, 25:16, 25:22, 25:20).

За "сините" проверката беше важна част от подготовката им за реванша от четвъртфиналите в турнира CEV Challenge Cup като гост срещу италианския Монца (на 17 януари), след като преди няколко дни българите отстъпиха в първия двубой у дома с 0:3 гейма.

Най-резултатен за успеха над Пирин (Разлог) стана Венислав Антов с 24 точки (1 ас, 3 блока), а Владимир Гърков добави 20 (2 аса, 1 блок). Опитният централен блокировач Светослав Гоцев се отчете с 11 т. (5 блока), докато младият разпределител Стоил Палев приключи с 8 т.

Участие за Левски в двубоя не взеха Симеон Николов, Кристиан Титрийски, Александър Къндев, Костадин Козелов и Константин Чипев, които са ангажирани с националния отбор за мъже до 20 години, който играе европейски квалификации.