Волейболистите на Левски София сразиха гостуващия Марeк Юнион-Ивкони (Дупница) с 3:0 (25:21, 25:23, 25:21) в мач от 11-ия кръг на Суперлигата.

Най-резултатен за победата бе Иван Петров с 16 точки. Други четирима волейболисти на „сините“ завършиха с еднакъв актив – по 10 точки реализираха Смилен Мляков, Марк Маггивен, Теодор Богданов и Трифон Лапков. За Марек най-резултатен бе Светослав Иванов с 11 точки.

Така воденият от играещия треньор Владо Николов тим завърши с успех първия полусезон и ще зимува шести в класирането – 7 победи, 4 загуби и 18 точки. Дупничани са седми – 5 успеха, 6 поражения и 13 точки.

Пирин (Разлог) пък надви шампионите от Нефтохимик 2010 (Бургас) с 3:1 (19:25, 26:24, 25:20, 25:20) и записа четвърта победа за сезона, прекъсвайки от три поредни успеха на бургаския тим. Волейболистите на Мирослав Живков са осми в класирането с 15 точки (4 победи, 7 загуби), а Нефтохимик е четвърти с 21 точки (7 успеха, 4 поражения).