АСЮЛ Лион (Лион) надви като гост Рен Волей 35 (Рен) с 3:2 (25:17, 20:25, 21:25, 25:17, 15:8) в българския сблъсък от четвъртия кръг на мъжкото първенство на Франция. Втори по резултатност за победителите стана българинът Божидар Славев с 15 точки. Неговият съотборник – бившият капитан на българския национален отбор Владимир Николов, игра само в първите три гейма и завърши с 13 точки.

Либерото на Лион Теодор Салпаров регистрира 96% добро и 68% перфектно посрещане, а младият разпределител Христо Тодоров влезе в игра от ъгъла само през третия гейм.

Петият българин на терена – посрещачът на Рен Методи Ананиев, бе титуляр за своя тим в четири от петте гейма, като само в четвъртата част той влезе като резерва. Ананиев записа 89% добро и 78% перфектно посрещане и 6 точки.