България загуби с 0-3 (18:25, 19:25, 21:25) от Словения в среща от група B на Европейското първенство по волейбол и претърпя второ поредно поражение на турнира.

Мачът в Острава (Чехия) започна с предимство на Словения от самото начало и съперникът поддържаше разлика от 3-4 точки през голяма част от гейма. След 18-ата точка за Словения разликата започна да нараства, достигна до 8 точки, за да приключи всичко в гейма при 25:18.

Втората част не предложи нищо по-различно и нашите изоставаха със 7 точки в средата на гейма при 12:5 заради лошата си игра в защита. До края словенците продължиха да играят по-уверено и да грешат по-малко, което им помогна да поведат с 2-0 след 25:19.

Winbet - истинската тръпка от победата! (18+)

Третият гейм беше малко по-равностоен, макар че словенците за пореден път поведоха от самото начало. Българските волейболисти успяха да стигнат до равенство и дори да поведат с една точка при 13:12, но това беше всичко от тях. Словения бързо си върна лидерството, за да спечели частта с 25:21 за 3-0.

България вече е на трето място в класирането с 5 точки от 4 мача, следват Чехия с 4 точки от три мача и Беларус с три точки, също от 3 мача. Лидери са Италия и Словения с по 9 точки, като "скуадрата" е с мач по-малко. Последни в класирането са черногорците с 0 точки от 3 мача.

Следващият ни мач е в четвъртък (9 септември) от 17:00 часа с Беларус.