Юношеските ни волейболни национали до 19 години се класираха за полуфинали на световното първенство в Иран. Отборът на селекционера Мартин Стоев надигра европейския шампион Италия след оспорван петгеймов двубой с 3:2 (25:27, 27:25, 21:25, 31:29, 18:16). Мачът се игра в Техеран и продължи 2 часа и 40 минути.

Успехът класира "лъвчетата" във финалната четворка на Мондиала и нашите ще имат възможността да се борят за медали.

Нa полуфинала съперник на отбора на Мартин Стоев ще бъде Бразилия или Русия.

Шансът за отличие в Иран идва 18 години след последния ни успех, в който България взима бронзовите медали на световно първенство за юноши - отново в Иран.

Националите ни показаха невероятен дух, сърцатост и психическа устойчивост срещу "адзурите" и заслужено ликуваха, записвайки изключително сладка победа.

След разменени по два гейма последва тайбрек, в който националите ни започнаха повече от страхотно, повеждайки със 7:4. Италия обаче изравни. Отново последваха драматични минути, но "лъвчетата" и този път устояха, ликувайки с 18:16.

Синът на легендата Владо Николов - Александър беше най-резултатен за успеха над Италия с 28 точки, а 20 записа Венислав Антов.

ПОБЕДААААА! Националният отбор на България за юноши U19 се наложи с 3:2 гейма над Италия в 1/4-финална среща на...

Публикувахте от Bulgarian Volleyball Federation в Вторник, 31 август 2021 г.