Волейболният отбор на Марек Юнион-Ивкони (Дупница) постигна първа победа на международния турнир в град Нови Сад (Сърбия). Момчетата на Найден Найденов победиха черногорския Будванска Ривиера (Будва) с 3:1 (27:25, 23:25, 25:21, 25:14) в първия си мач в зала "СПК Войводина".

С отлични изяви волейболистите на Дупница поведоха с 1:0 след силна игра на национала Костадин Гаджанов и диагонала Тодор Вълчев. Впоследствие съперникът изравни, но дупничани взеха третия и четвърти гейм за крайната победа с 3:1. Най-полезен за българските шампиони бе капитанът на тима Вълчев с 24 точки, а Златан Йорданов добави 12 точки. Будванска Ривиера ще представя Черна гора в Шампионската лига, а Войводина и Арис ще играят в турнира за Купата на Европейската конфедерация (CEV). Днес от 17,00 часа Марек излиза срещу гръцкия Арис (Солун) във втория си мач от турнира.