Волейболистите на Славия и Марек Юнион Ивкони изиграха интригуващ мач от 4-ия кръг на Суперлигата. Двубоят се проведе пред едва 80 зрители в столичната зала „Панайот Пондалов” и беше спечелен драматично от гостите от Дупница - 2:3 гейма (23:25, 25:22, 23:25, 25:18, 7:15).

Най-драматичен беше третият гейм, в който "белите" бяха повели с 6 точки, стигна се до 17:15 малко след почивката, а по-късно и до 22:23 за Марек, които в крайна сметка взеха частта и поведоха - 1:2.

Избраниците на Северин Димитров обаче показаха здрава психика и не позволиха загубата на почти спечелен гейм да им повлияе. Постепенно те си върнаха преимуществото и след убедителна игра стигнаха до 2:2 гейма и вкараха мача в тайбрек. В него дупничани убиха интригата още в началото, повеждайки с 4 точки разлика и не изпуснаха лидерството до края, записвайки втора победа в първенството.