Волейболният шампион на България Марек (Дупница) излиза за първа победа в Шампионската лига срещу словенския Волей (Любляна). Срещата е от 5-ия кръг в Група "А" и ще се играе тази вечер от 17:00 часа в зала "Арена Самоков".

Българите са без победа и без спечелен гейм до момента в най-силния европейски клубен турнир и нямат никакви шансове да продължат напред. Шампионите на България допуснаха 4 поредни загуби, въпреки че имаха шансове да спечелят поне един гейм, че дори и точка в мачовете си.

Срещу словенците е единственият реален шанс на Марек да вземе победа в тазгодишното издание на най-силния европейски клубен турнир, тъй като в последния кръг следващата седмица гостува на силния тим на Тур.