ПОТОПЕТЕ СЕ В СВЕТА НА СТАТИСТИКАТА!

Марек Юнион Ивкони (Дупница) победи КАИ Теруел с 3:1 (26:28, 25:23, 25:20, 25:19) в мач от 3-ия кръг на Група F на Шампионската лига пред около 1000 зрители в "Арена Самоков".  Това бе историческа вечер за нашия клуб, защото успехът му беше първи в най-комерсиалния турнир и той дойде срещу шампиона на Испания.

Гостите взеха първия гейм на 26 по инфарктен начин. Следващите две части обаче волейболистите на Марек ги спечелиха съответно на 23, и на 20 точки. КАИ Теруел поведе с 3:1 в началото на 4-ата част. Дупничани изравниха при 3:3. Геймът премина при поделено надмощие. Преломният момент настъпи при 20:16 в полза на Марек. Тогава Тодор Вълчев реализира точка за 21:18, а после дойдоха три поредни успешни атака на дупничани, които измъкнаха и крайната победа в частта с 25:19, а с това и мача с 3:1.