Марек Юнион-Ивкони спечели дербито от мъжкото волейболно първенство срещу Пирин (Разлог) с 3:1 (25:22, 22:25, 25:19, 25:21). Мачът от 10-ия кръг на Суперлигата предложи много емоции на публиката в "Спортна Дупница".

Първият гейм беше оспорван и премина през обрати. Пирин поведе в резултата с цели 5 точки (9:14), но по-здрави излязоха нервите на домакините, които спечелиха частта с 25:22. Гостите водеха почти през цялото време на втория гейм и го взеха с 25:22.

Третият гейм също вървеше точка за точка, Марек поведе преди първото техническо прекъсване (8:7). Всичко продължи по този начин до 12:14, когато гостите се мобилизираха. Дупничани съумяха да изравнят за 14:14, после изпуснаха инициативата и отборът от Разлог поведе. Въпреки всичко Марек "затвори" гейма с 25:19. Интрига имаше и в четвъртата част, защото Пирин водеше с 14:9, но допусна обрат. Играчите на Найден Найденов поведоха с 22:20, което се оказа достатъчно за успеха с 25:21, а с това грабнаха и крайната победа с 3:1 гейма. Пирин е четвърти във временното класиране с 20 точки, а Марек е шести с 13 т.