Българският волейболен шампион Марек (Дупница) допусна пета поредна загуба в Шампионска лига. Тимът на Найден Найденов отстъпи в домакинството си на турския Аркас (Измир) с 0:3 (15:25, 19:25, 16:25) в мач от група А на надпреварата.

Срещата започна равностойно, но в средата на първия гейм гостите поеха инициативата и в крайна сметка го спечелиха с убедителна разлика.

Втората част се разви по идентичен начин. Равностойно начало, последвано от спад в играта на българския тим, което в крайна сметка води до безпроблемен успех за Аркас.

Марек нямаше сили и през третия гейм да се противопостави на турския шампион и логично загуби и него с голяма разлика.

Така дупничани останаха на последното 4-о място в групата без победа и без спечелена точка до момента. От друга страна турският тим има съвсем реални шансове да завърши втори в Група А и да се класира за Плейофи 12, след като има 4 победи, 1 загуба и 11 точки