Марица (Пловдив) добави три точки към актива си в женската Национална волейболна лига на България, след като надигра гостуващия ЦСКА (София) с 3:1 гейма (25:20, 25:15, 21:25, 25:19) в мач от 8-ия кръг на шампионата. Така Марица вече има 22 точки от седем победи и една загуба и е начело в класирането. Следва все още непобеденият "Левски" (София) с 2 точки по-малко, но и с един изигран мач по-малко. ЦСКА е трети с 13 точки.

В срещата с "червените" Марица загуби първи гейм от началото на сезона, освен в мача с шампионките от "Левски".

Топреализатор на срещата стана Силвана Чаушева. Диагоналът на Марица наниза 24 точки, сред които 5 аса и 3 резултатни блокади, следван от центъра Милена Димова със 17 точки, включващи 4 аса и 3 точкови блокади. Домакините натрупаха общо цели 14 аса в този двубой. Най-резултатна за гостенките бе Ралина Дошкова с 12 точки.

В следващия девети кръг Марица гостува на Славия-СУ (София) на 5 декември от 16:00 часа в столичната зала "Панайот Пондалов".