Марица (Пловдив) започна с ценна победа полуфиналната серия в първенството, след като надигра с 3:1 (25:19, 20:25, 25:18, 25:23) шампионките от ЦСКА-Демакс (София) в зала "Олимпиада" пред близо 450 зрители.

Волейболистките на треньора Иван Петков поведоха в резултата, но след това "червените" изравниха, пише bgvolleyball.com. Марица обаче отново взе аванс в геймовете и в четвъртата част натрупа солидна преднина от 8-9 точки. Тогава Жълто-сините явно си помислиха, че са си свършили работата и последва отпускане. От това се възползваха състезателките на ЦСКА-Демакс, които на три пъти изравняха, включително и при 23:23. Така краят на гейма се превърна в драма, но все пак Марица взе своето и не допусна частта да се проточи.

Вторият мач от серията е в зала "Васил Симов" в София в понеделник (24 март), като момичетата на Юлия Иванова са длъжни да победят, за да останат в серията. В противен случай Марица ще се класира за финала.