Марица Пловдив стана есенен първенец в Националната волейболна лига Демакс, след като постигна шеста поредна победа в първенството. Маричанки победиха Левски София с 3:0 (25:23, 27:25, 25:18) гейма в двубой от 6-ия кръг. Мачът се игра в зала „Сила“ в Пловдив.

Двубоят беше генерална репетиция за шампионките, които следващата сряда ще гостуват на унгарския Вашаш Обуда (Будапеща) във важна среща в групите на Шампионската лига.

Най-резултатна стана Виктория Коева с 12 точки, 11 добави Ива Дудова, а Борислава Съйкова завърши с 10.

За Левски най-резултатна бе Микаела Стоянова с 16 точки. Марица е лидер след първите шест кръга с пълен актив от 18 точки, а Левски е на четвъртък място с 12 точки.

В другия мач от НВЛ Дея Спорт, който се игра днес, Дея Спорт Бургас спечели с категоричното 3:0 гостуването си на Марица 2022 – 25:23, 25:20, 25:15.