Женският тим на Марица (Пловдив) победи лесно "Раковски" (Димитровград) с 3:0 (25:14, 25: 14, 25:16) в среща от шестия кръг на Национална волейболна лига "Демакс+", продължила едва 58 минути в зала Пловдивски университет.

Иван Петков даде почивка на най-опитните си състезателки – Радосвета Тенева, Юлия Богмацер, Таня Събкова, Ивелина Монова и Виктория Григорова.  Капитанката Ана Радичева изведе на терена шест млади съотборнички, а в процеса на мача самата тя бе заменена от 15-годишната Добрина Христоскова, която допринесе за крайния успех с три от деветте аса на Марица в срещата.

Топреализатор на срещата стана диагоналът на Марица Симона Николова с 11 точки.  10 точки добави центърът Милена Димова.  Силно представяне направи и другият център – Мария Данчева, която постигна 3 точки от блокада и 100% успеваемост в нападение.  Ани Боздева от школата на Марица бе най-резултатна за "Раковски" с 10 точки, а друга млада маричанка – Гала Гълъбова, се отличи с три аса за гостенките.

Марица вече има актив от пет победи, една загуба, 15 точки и 16:3 гейма на второто място във временното класиране.  С 15 точки е и все още непобеденият лидер "Левски", който играе мача си от кръга с третия ЦСКА в неделя.  В следващия седми кръг пловдивчанки почиват, а в осмия посрещат Славия на 11 декември, петък, от 18:00 б.в.  Точно два дни по-рано, на 9 декември, също в зала Пловдивски университет момичетата на Иван Петков излизат срещу германския Шверинер (Шверин) за първи осминафинален мач от европейския клубен турнир за Купата на ЦЕВ.