Марица (Пловдив) започна с чиста победа похода си към защита на трофея в турнира за Купа България по волейбол за жени. В първия си мач от Група „В“ в софийската зала „Христо Ботев“ шампионките надвиха Славия с 3:0 (25:8, 25:11, 25:14) след 54 минути игра.

Топреализатор на срещата стана центърът на Марица Виктория Григорова с 12 точки за победителките. Радосвета Тенева добави 9 за само два гейма игра, а другият център Милена Димова са разписа с 8. Най-резултатна за Славия с 6 точки стана Ася Динова, която игра като разпределител в последните два гейма.

В другия мач от групата в първия състезателен ден ЦСКА (София) надделя чисто над Раковски (Димитровград) с 3:0 (27:25, 25:17, 25:23). Във втория си мач от турнира Марица излиза срещу ЦСКА в директен сблъсък за първото място във временното класиране. Двубоят е в събота (5 март), от 17:00 часа.