Женският тим на Марица (Пловдив) загуби и втората си приятелска среща по време на своя лагер в Турция. Отново като гости на Галатасарай (Истанбул) в зала Галатасарай Тачспор Тесислери Даикин Парк, Жълто-сините отново загубиха с 0:4. Въпреки че надиграха именития си противник на блокада с цели 14 точки на този елемент, българските шампионки отстъпиха с 0:4 (15:25, 16:25, 23:25, 20:25) след 84 минути игра.

Най-резултатната волейболистка на Марица – диагоналът Габриела Цветанова, се отчете с 10 точки. Капитанката на Марица Радосвета Тенева добави 9 точки към актива на българския шампион.  Българската националка в редиците на Галатасарай – центърът Христина Русева, игра в първите два гейма и допринесе с 5 точки за победата.

Лагерът на Жълто-сините в Турция от 1 до 8 януари е част от тяхната подготовка за предстоящите им 1/16-финални мачове с италианския Унет Ямамай (Бусто Арсицио) в турнира за Купата на ЦЕВ на 12 и 25 януари.