Марица (Пловдив) допусна четвърто поражение в груповата фаза на Шампионската лига по волейбол за жени.

Воденият от Борислав Крачанов български шампион отстъпи с 0:3 (20:25, 14:25, 16:25) гейма като домакин на италианския гранд Скандичи в петия си двубой в турнира.

Така „жълто-сините“ продължават да заемат третото място в група „В“ на надпреварата с 2 точки след 1 победа и 4 загуби. Италианският тим пък е лидер в групата с пълен актив от 15 точки.

За победителките Екатерина Антропова бе най-резултатна с 16 точки. За българския шампион Сиера ДеБел завърши с 11 точки.

В последния си мач Марица приема унгарския Вашаш. Двубоят е на 16 януари (вторник) от 19:00 часа в зала „Колодрума“ в Пловдив, като при успех "жълто-сините" ще продължат участието си в турнира за Купата на ЦЕВ.