Женският волейболен шампион на България Марица (Пловдив) допусна 4-а поредна загуба в груповата фаза на най-силния европейски клубен турнир - Шампионската лига за жени.

Пловдивчанки загубиха от Фенербахче Опет (Истанбул) с 0:3 гейма (22:25, 11:25, 14:25) в среща от група D на турнира. Така маричанки остават на последното 4-о място в групата без победа и без спечелена точка до момента. Фенербахче пък е еднолично начело с 4 победи от 4 мача и 11 точки.

Началото на първия гейм беше отлично за Марица, които поведоха със 7:3 след серия от сервиси на Дима Ушева. Въпреки усилията на Фенербахче, маричанки успяха да задържат аванса си до 13:7 благодарение на Александра Миланова и Симона Димитрова и блокада на новото попълнение Елена Коларова.

Турският гранд все пак показа класа и затвори частта с 25:22.

Във втория гейм турският тим поведе с 4:0 при сервис на Еда Ердем, което накара Борислав Крачанов да вземе таймаут. Въпреки това, разликата нарасна до 6:0, а междувременно на полето за Марица се появи втората разпределителка Лора Славчева. Независимо от усилията на пловдичанки, домакините запазиха преднината си и дори я увеличиха до 12:5 след блок-аут на Еда Ердем. Преднината на турският гранд продължи да расте до 15:6 и 17:7 след пусната топка и контра блок-аут на Арина Федоровцева. Фенербахче продължи да играе спокойно и без проблеми затвори гейма в своя полза при 25:11 след мощен ас на Федоровцева.

В третия гейм турският тим доминираше и записа крайното 25:14 след ас на Наз Айдемир, а с това и мача с 3:0.
Най-резултатна за Марица бе Александра Миланова с 9 точки, а Симона Димитрова добави още 7 точки.

За Фенербахче рожденичката Арина Федоровцева реализира 13 точки.