Женският волейболен Марица (Пловдив) изигра две четиригеймови контроли с румънския КСМ Търговище. Първата приятелските срещи вчера завърши наравно, а в събота българските вицешампионки загубиха от домакините в зала "Спортурилор" с 1:3.

В петък следобед волейболистките, водени от треньорския тандем Драган Нешич-Атанас Лазаров, и момичетата на Иван Петков и Иван Радичев завършиха наравно 2:2 (19:25, 22:25,  25:18, 25:17) след 85 минути игра. Ана Радичева беше най-резултатна с 19 точки за състава на Марица. Втората среща приключи при резултат 3:1 (25:20, 25:13,  18:25, 25:22) за Търговище след 89 минути игра.

Топреализаторът беше от българския отбор - Силвана Чаушева, която се отличи с 20 точки. Контролите в Румъния са част от подготовката на Марица за турнира за Купата на България, както и за решителните мачове от шампионата.