Марица (Пловдив) завърши без загубен гейм в предварителна група В за Купата на България по волейбол при жените. В последния си мач носителките на трофея за миналия сезон се наложиха с 3:0 (25:16, 25:13, 25:14) над Раковски (Димитровград). Треньорът Иван Петков даде шанс за изява на по-младите си състезателки, пише BGvolleyball.com. Волейболистките на Марица нямаха особени проблеми, като поддържаха комфортна преднина през цялото време и постигнаха победата в рамките на 1 час и 2 минути. С 18 точки най-резултатна бе Симона Николова, 12 добави Силвия Андреева. Силно се представи и Мария Данчева, която отбеляза 11 точки. За Раковски 12 точки отбеляза капитанката Бояна Андреева. На полуфинал Марица ще срещне втория от група А - Бургас 2007./БЛИЦ СПОРТ