Шефовете на Марица подадоха контестация във волейболната федерация срещу съдийството в първия финал за титлата срещу ЦСКА, който пловдивчанки загубиха с 1:3. Според тях реферите са повлияли на крайния резултат на мача и са помогнали на “червените” да спечелят в София.

“Главен съдия на срещата беше Стоян Барев, който е от София. Той ни ощети. Особено във втория и четвъртия гейм при резултат 22:19, когато подмина абсолютен блокаут за нас. Накъсваше играта в момент, в който ЦСКА бяха в положение, от което трудно можеха да излязат и имаше суматоха в техния отбор. Не може така! Много е грозно, ако кажа, че е целенасочено, но явно е така - това се повтаря вече трети финал поред. Не искам да оправдавам играта на нашия отбор. Не искам да се оправдавам с каквото и да било, но фактът си е факт. Още по време на мача капитанът на нашия отбор на два пъти заяви на съдията, че ще подадем контестация”, заяви треньорът на Марица Иван Петков.

Вторият финален мач между двата тима е в четвъртък в Пловдив.