Волейболистките на Марица (Пловдив) спечелиха чиста победа над непобедения до този момент в шампионата "Левски Волей" с 3:0 гейма (25:11, 26:24, 25:22) и завършиха на първото място в турнира на първата четворка от Държавното първенство за жени. Около 150 зрители изгледаха на живо срещата в столичната зала "Христо Ботев".

Мачът започна шеметно за пловдивчанки. С две мощни атаки, а после и с три поредни аса на тяхната капитанка Диана Малинова Марица поведе с 6:1. По-късно, при серия от сервиси на Никол Николова и чудесна игра на блокадата на Жълтите резултатът набъбна до 16:5 и геймът вече бе предрешен. С хубави атаки на започналата в стартовата седморка на Марица девическа националка Силвия Андреева към края и отсъдена мрежа на Левски за последната точка, геймът завърши при 25:11 за гостенките.

Вторият гейм бе далеч по-драматичен. Този път софиянки дръпнаха далеч напред с 8:2 след серии от начални удари на Петя Баракова и Виктория Григорова. С отличната си игра в центъра "Левски Волей" увеличи аванса си до 12:5 и вече изглеждаше като победител в гейма. Отново дълга серия от сервиси на Малинова, придружена с чудесни изяви в нападение на Борислава Янкова, обаче почти стопи аванса на Сините до 13:14. Последваха грешки в играта на Левски, които доведоха до 15:15. Успешни атаки на Никол Николова и Мира Тодорова обърнаха резултата в полза на Марица за 17:16. В края обаче геймът се завърза за 24:24. При сервиси на Силвия Андреева обаче домакините допуснаха две поредни грешки и така подариха гейма на Марица.

Пловдивчанки отново доминираха на терена и почти през целия трети гейм. Те поведоха с 8:5 на първото техническо прекъсване. Ас на Цветелина Николова им донесе брейк-точка за 12:7, а втората задължителна почивка дойде при 16:9. Директна точка от сервис на Силвия Андреева увеличи преднината им на 18:10, пише bgvolleyball. Всичко в този мач вече изглеждаше решено, когато волейболистките на "Левски Волей" надигнаха глава. С две серии от по 4 точки "сините" намалиха аванса на Марица до 18:19, но след това допуснаха грешки, с които помогнаха на съперника отново да дръпне със солидна разлика за 23:18. Софиянки не се предадоха и когато "жълтите" имаха 4 поредни мачбола при 24:20. Те спасиха първите два, но след това Диана Малинова бе безпощадна в атака и затвори мача при 25:22 в гейма и 3:0 гейма за Марица.

Резултатите от турнира
27 февруари, 14:00 часа
: “Левски Волей” – Спартак (Варна) 3:0 (25:8, 25:15, 25:10)
27 февруари, 16:00 часа: ЦСКА – Марица (Пловдив) 3:1 (25:22, 20:25, 25:21, 25:21).
28 февруари, 14:00 часа: Спартак (Варна) – Марица (Пловдив) 1:3 (24:26, 27:25, 12:25, 25:27)
28 февруари, 16:00 часа: “Левски Волей" – ЦСКА 3:0 (25:23, 25:18, 25:14)
29 февруари, 14:00 часа: Спартак (Варна) – ЦСКА 2:3 (28:26, 25:17, 22:25, 15:25, 15:17)
29 февруари, 16:00 часа: "Левски Волей" – Марица 0:3 (11:25, 24:26, 22:25)

Класиране: 1.МАРИЦА 6 т., 2."Левски Волей" 6, 3.ЦСКА 5, 4.Спартак Интерком Груп 1