Марица спечели купа “Пловдив” от първия международен турнир в зала “Олимпиада”. В последния мач, превърнал се в своеобразен финал, домакините победиха турския Нилюфер Беледийеси (Бурса) с 3:2 (23:25, 25:20, 18:25, 33:31, 15:12).

Решителният пробив настъпи в четвъртата част. Геймът продължи близо час - цели 50 минути, което не се случва толкова често на женски мач, съобщава bgvolleyball.com. Успехът на вицешампионките на България с 33:31 им даде психологическо предимство за тайбрека. Отново с отлични изяви бе капитанката Диана Малинова. Треньорът Иван Петков заложи в стартовия състав също така и на Милена Димова, Цветелина Николова, Мира Тодорова, Силвия Андреева, Силвана Чаушева и либерото Ивелина Монова. В срещата взеха участие и Бояна Андреева, Борислава Янкова, Велина Кансъзова, и Пролетка Иванова.