Женският волейболен тим на Марица (Пловдив) загуби гостуването си на полския Импел Гвардия Вроцлав с 0:3 (10:25, 21:25, 23:25) гейма в първи мач от Чалъндж къп. Момичетата на треньора Ивен Петков нямаха шанс срещу полякините, които бързо решиха срещата. Първият гейм продължи едва 19 минути, а целият мач – 74 минути.

В началото на срещата треньорът на пловдивчанки Иван Петков заложи на Анелия Минчева, Бояна Андреева, Марина Ковачева, Никол Николова, Мира Тодорова, Борислава Янкова и Ивелина Монова в титулярната седморка.

Топреализаторки на мача станаха Марина Ковачева от Марица и Моника Чипирук от Импел Гвардия с по 12 точки. За нашите Никол Николова добави 9, а Борислава Янкова - 6 точки. Реваншът ще се играе на 7 декември от 19 часа в „Арена Самоков”./БЛИЦ