Шампионът Марица (Пловдив) излезе начело във временното класиране на Националната волейболна лига за жени след петия кръг. Пловдивчанки имаха пълно надмощие въпреки ентусиазираната подкрепа към съперника от препълнените трибуни в зала "Багира". Те надиграха домакините от Казанлък Волей с 3:0 (25:18, 25:16, 25:19) за 72 минути игра.

По този начин пловдивчанки изпревариха съперника в таблицата, излизайки на върха с 4 победи, 12 точки и 12:0 гейма. Тимът на Страхил Балов заема за момента втората позиция с 3 победи, 2 загуби и 10 точки.

Топреализатори на мача станаха Габи Цветанова и волейболистката на Казанлък Янита Борисова с по 14 точки. Виктория Григорова добави 10 за победителките.

В друг мач от кръга Славия надигра Левски с 3:0 (25:16, 25:14, 31:29). В събота от 16:00 часа играя ЦСКА - Бургас 2007, а от от 18:00 часа: Раковски (Димитровград) - ЙЕБ-Шумен.