Шампионът Марица (Пловдив) записа бърза победа при визитата си на ДКС Варна с 3:0 гейма (25:15, 25:6, 25:13) в мач от 10-ия кръг на Националната волейболна лига при жените. "Жълто-сините" поведоха с 4:1, стигна се до 13:6, а геймът беше взет след 25:15.

Във втората част маричанки направиха отново сериозна преднина в началото - 8:3. Момичета на Борислав Крачанов направиха серия от 12 поредни точки, а геймът завърши при 25:6.

В третата част маричанки поведоха с 8:3, стигна се до 17:8, а мачът завърши след 25:13.

Марица е лидер с пълен актив от 30 точки след 10 победи в 10 мача, а ДКС Варна е на последното място само с 2 точки.

В следващия кръг на 25 февруари Марица гостува на ЦСКА, който днес спечели с 3:1 гейма гостуването на Хектор.

"Червените" са втори в класирането с 23 точки (9 победи и 1 загуба), Хектор е седми с 5 точки.