Марица (Пловдив) започна с чиста победа плейофите в Националната волейболна лига за жени. В първи мач от полуфиналната серия вицешампионките надиграха ЦСКА (София) с 3:0 (25:14, 25:23, 26:24) след 70 минути игра в зала Пловдивски университет. В серията се играе до две победи от максимум три мача, а втората среща е в петък, 24 април, от 17:00 б.в. в столичната зала "Васил Симов".

В първия гейм надмощието на "жълтите" бе пълно, пише volleymaritza.bg. Домакините смазаха противника с 6 директни точки от сервис и почти не му позволиха да играе, преди да затворят гейма при категоричното 25:14. Във втората част ЦСКА заигра по-рисково, подобрявайки играта си на всички елементи, но и увеличавайки непредизвиканите грешки, които в първия гейм бяха патент на маричанки. Гостенките успяха да стопят голяма част от солидния аванс на Марица от началото на гейма, но момичетата на Иван Петков затвориха и тази част в своя полза – 25:23. Третият гейм бе най-интересен. С още по-добра игра в нападение и на блокада софиянки натрупаха 6 точки аванс до второто техническо прекъсване. Пловдивчанки обаче нямаха никакво намерение да поставят под съмнение превъзходството си. Те отново натиснаха със сервис и до края на гейма превъзмогнаха изоставането си за крайното 26:24 и 3:0.

Топреализатор на двубоя стана Таня Събкова с 12 точки за победителките. Капитанката Ана Радичева добави 10 точки, колкото отбеляза и най-резултатната в ЦСКА – Ивета Станчулова.

В другия полуфинален плейоф, по-рано днес "Левски" спечели първия мач срещу Казанлък Волей (Казанлък) с 3:0 (25:22, 25:21, 25:16) у дома.