Българският волейболен първенец при жените Марица стартира със загуба втория турнир от Шампионската лига в полския град Лодз. Тимът от Пловдив загуби от френския АСПТТ Мюлуз (Мюлуз) с 1:3 (23:25, 25:22, 22:25, 22:25).

Марица започна много добре и поведе с 2:0, а след това двубоят премина точка за точка, преди французойките да поведоха също с две точки при 10:8. Марица успя да изравни и поведе с една точка. Маричанки взеха най-големия аванс до момента в двубоя от три точки – 20:17. Французойките успяха да изравнят и се стигна до 21:21. Мюлуз успя да измъкне гейма след 25:23.

Пловдивчанки стартираха чудесно втория гейм. Момчетата на Лазар Лазаров поведоха с 2:0, а постепенно увеличиха преднината си до 5 точки при 8:3. Марица запази преднината си и при 14:8 се стигна и до 6 точки преднина. Френският тим успя да намали изоставането си до само точка при 18:17, но след това Марица успа да поведе с две точки. При 23:21 в игра за Марица влезе Силвана Чаушева, която направи повторен дебют за шампионките. Жълто-сините не изпуснаха възможността да вземат втората част и след 25:22 изравниха геймовете.

Третият гейм започна равностойно. Мюлуз успя да направи разлика при 13:10. Момичетата на Франсоа Салвани поведоха с 20:14. Маричанки спечелиха четири поредни точки и се стигна до 20:18. След ас на Дима Ушева шампионките на България успяха да изравнят резултата при 21:21. Мюлуз обаче успя да спечели гейма след 25:22.

Четвъртата част започна много лошо за Жълто-сините, след като Мюлуз поведе със 7:3. Момичетата на Лазар Лазаров успяха да намалят изоставането си на само точка – 14:13, но след 25:22 Мюлуз успя да спечели двубоя с 3:1 гейма.

Топреализатор в срещата стана Мирослава Паскова с 24 точки, а Кремена Каменова и Джесика Агилера завършиха с по 12 точки. Анна Хаак от Мюлуз стана MVP на двубоя, като тя реализира 17 точки за победителките.

В първия мач от програмата на турнира в Лодз, игран по-рано днес в Лудж Спорт Арена, турският гранд ВакъфБанк (Истанбул) победи чисто домакините на полския ЛКС Комерскон (Лодз) от Полша с 3:0 (25:21, 25:19, 25:20). Най-резултатна в мача беше Изабел Хаак с 21 точки за ВакъфБанк. Тя бе обявена и за MVP на двубоя.