Воденият от Мартин Стоев Томис (Констанца) с трима български волейболисти в състава постигна изненадваща победа в първия си мач от Група "А" на Шампионската лига. Румънският първенец изненада като гост италианския Копра Арделия (Пиаченца) и спечели с 3:2 гейма (16:25, 25:22, 27:25, 22:25, 15:12) след 130 минути игра пред малко повече от 2300 зрители в "Пала Банка".

Голям мач направи бившият играч на Пиаченца Венцислав Симеонов, който бе най-резултатен с 25 точки. Разпределителят Андрей Жеков, който също игра един сезон за италианския тим, също бе титуляр и направи 2 точки, така както и третият българин в състава на Стоев - Станислав Петков. Бившият играч на КВК Габрово записа 17 точки. Капитанът на домакините Христо Златанов реализира 17 точки (1 блокада, 64 % в атака), а френският национал Кевин Льо Ру заби 21 (2 блокади, 45 % в нападение).